Poelsan, Dünya Firmalarıyla Rekabet Ediyor

29 Ağustos 2022
poelsan_ilan_teknofest-e1661760053359.jpg

Poelsan, Dünya Firmalarıyla Rekabet Ediyor

Polietilen kangal boru bağlantı adaptörlerini kendi tesislerinde üretip piyasaya sunan ilk firma olan Poelsan, 1994 yılından bugüne Türkiye’de üretimi yapılmadığı için ithal edilen ürünleri kendi tesislerinde üretip ihracata dönüştürerek Türkiye’nin gücüne güç katıyor.

Poelsan Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yeliz Dağdelen Gür, yapmış oldukları üretim ve ihracatla ilgili; “68 bin metrekare alanda, yıllık 33 bin ton plastik işleme kapasitesi ve yaklaşık 550 noktada Rusya’dan Peru’ya kadar 75’in üzerinde ülkeye ürün ihraç etmekteyiz” dedi. Dünyanın dört bir yanına ürünlerini gönderdiklerini dile getiren Dağdelen Gür, Poelsan’ın Samsun’un iş gücü piyasasındaki öncü ve belirleyici firmalarından biri olduğunu söyledi. Sektörün dünya genelinde aranan boru bağlantı adaptörleri markaları arasına giren Poelsan’ın yıllık plastik işleme kapasitesiyle ilgili konuşan Dağdelen Gür, sözlerine şunları ekledi: “Polietilen kangal boru bağlantı adaptörlerini kendi tesislerinde üretip piyasaya sunan ilk firmayız. 1994 yılından bugüne Türkiye’de üretimi yapılmadığı için ithal edilen ürünleri kendi tesislerimizde üretip ihracata dönüştürerek Türkiye’nin gücüne güç katıyoruz.”

Güncel teknolojiler ile güçlü altyapı, kaliteli üretim

Yenilikçi bakış açısıyla tüketicilerin ihtiyaç ve isteklerine en uygun çözümler üreten Poelsan, kalite standartları çerçevesinde paydaşlarına güncel teknolojilerle geliştirdiği ürünlerini sunmaktadır. Özellikle tarım alanlarındaki verimliliğin arttırılması amacıyla, kendi laboratuvarlarında hassas analizler sonucunda elde ettiği dayanıklılık, sızdırmazlık, urun ömrü, mukavemet, gövde testleri gibi birçok parametre doğrultusunda ileri teknoloji kullanarak yüksek kapasite ile üretim yapmaktadır.

Poelsan’ın artısı, sızdırmazlığı…

Tarımda suyu tasarruflu kullanmaya yönelik ürün seçiminin önemini vurgulayan Başkan Dağdelen Gür, tarımsal üretimde en önemli girdilerin başında su gelmektedir. Su ihtiyacının genel bir sorun haline geldiği günümüzde su, toprakla farklı yöntem ve sistemlerle buluşturulmaktadır. Su verimliliğinin arttırılmasına yönelik olarak üretilen kaliteli sulama sistemlerinin her geçen gün daha da önemli hale geldiğini belirtti.

“Ürünlerimizi su tasarrufunu gözeterek geliştiriyoruz”

Ürün çeşitliliklerini tarımda su tasarrufunu gözeterek geliştirdiklerine vurgu yapan Dağdelen Gür, “kalite ve suyun verimli kullanımını bir araya getirerek tarımsal sulama, seralar, şehir şebekesi içme suyu, peyzaj sektörü alanlarında kullanılan TSE belgeli Mavi Seri, Yeşil Seri, Priz Kolye serileriyle birlikte, bahçe sulama, spor tesisleri gibi alanlarda kullanılan Can Suyu Vana ürünleri başta olmak üzere 2.000 adedin üzerindeki yüksek sızdırmazlık özellikli ürün çeşitliliğini sürekli arttırarak dünyanın suyunu korumaya özen gösteriyoruz.” dedi.


Poelsan

İletişim Bilgileri

Çalışma Saatlerimiz Haftaiçi 08.00 – 18.00
+90 (544) 366 69 64

+90 (362) 266 75 24

+90 (362) 266 77 51

www.poelsan.com

poelsan@poelsan.com

Sektöründe Dünya Markası

75 Ülkede 550 Noktadayız…

Sizlerin Fikirleri Önemli

Müşteri Memnuniyeti Anketi

Sosyal Medya

Aktivitelerimizi Takip Edin

Fuarlar,Ürünler ve birçoğu Sosyal Medya Hesaplarımızda.