poelsan - Sektöründe Dünya Markası - Poelsan

poelsan_ilan_teknofest-e1661760053359.jpg

29 Ağustos 2022

Poelsan, Dünya Firmalarıyla Rekabet Ediyor

Polietilen kangal boru bağlantı adaptörlerini kendi tesislerinde üretip piyasaya sunan ilk firma olan Poelsan, 1994 yılından bugüne Türkiye’de üretimi yapılmadığı için ithal edilen ürünleri kendi tesislerinde üretip ihracata dönüştürerek Türkiye’nin gücüne güç katıyor.

Poelsan Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yeliz Dağdelen Gür, yapmış oldukları üretim ve ihracatla ilgili; “68 bin metrekare alanda, yıllık 33 bin ton plastik işleme kapasitesi ve yaklaşık 550 noktada Rusya’dan Peru’ya kadar 75’in üzerinde ülkeye ürün ihraç etmekteyiz” dedi. Dünyanın dört bir yanına ürünlerini gönderdiklerini dile getiren Dağdelen Gür, Poelsan’ın Samsun’un iş gücü piyasasındaki öncü ve belirleyici firmalarından biri olduğunu söyledi. Sektörün dünya genelinde aranan boru bağlantı adaptörleri markaları arasına giren Poelsan’ın yıllık plastik işleme kapasitesiyle ilgili konuşan Dağdelen Gür, sözlerine şunları ekledi: “Polietilen kangal boru bağlantı adaptörlerini kendi tesislerinde üretip piyasaya sunan ilk firmayız. 1994 yılından bugüne Türkiye’de üretimi yapılmadığı için ithal edilen ürünleri kendi tesislerimizde üretip ihracata dönüştürerek Türkiye’nin gücüne güç katıyoruz.”

Güncel teknolojiler ile güçlü altyapı, kaliteli üretim

Yenilikçi bakış açısıyla tüketicilerin ihtiyaç ve isteklerine en uygun çözümler üreten Poelsan, kalite standartları çerçevesinde paydaşlarına güncel teknolojilerle geliştirdiği ürünlerini sunmaktadır. Özellikle tarım alanlarındaki verimliliğin arttırılması amacıyla, kendi laboratuvarlarında hassas analizler sonucunda elde ettiği dayanıklılık, sızdırmazlık, urun ömrü, mukavemet, gövde testleri gibi birçok parametre doğrultusunda ileri teknoloji kullanarak yüksek kapasite ile üretim yapmaktadır.

Poelsan’ın artısı, sızdırmazlığı…

Tarımda suyu tasarruflu kullanmaya yönelik ürün seçiminin önemini vurgulayan Başkan Dağdelen Gür, tarımsal üretimde en önemli girdilerin başında su gelmektedir. Su ihtiyacının genel bir sorun haline geldiği günümüzde su, toprakla farklı yöntem ve sistemlerle buluşturulmaktadır. Su verimliliğinin arttırılmasına yönelik olarak üretilen kaliteli sulama sistemlerinin her geçen gün daha da önemli hale geldiğini belirtti.

“Ürünlerimizi su tasarrufunu gözeterek geliştiriyoruz”

Ürün çeşitliliklerini tarımda su tasarrufunu gözeterek geliştirdiklerine vurgu yapan Dağdelen Gür, “kalite ve suyun verimli kullanımını bir araya getirerek tarımsal sulama, seralar, şehir şebekesi içme suyu, peyzaj sektörü alanlarında kullanılan TSE belgeli Mavi Seri, Yeşil Seri, Priz Kolye serileriyle birlikte, bahçe sulama, spor tesisleri gibi alanlarda kullanılan Can Suyu Vana ürünleri başta olmak üzere 2.000 adedin üzerindeki yüksek sızdırmazlık özellikli ürün çeşitliliğini sürekli arttırarak dünyanın suyunu korumaya özen gösteriyoruz.” dedi.


ba7a9bb3-a09a-4741-8619-fcec686554c3.jpeg

17 Ağustos 2022

B2B (Bayi Sipariş Portalı) Sistemi Kullanıma Açıldı!

Poelsan B2B (Bayi Sipariş Portalı) Ağustos 2022 tarihi itibariyle Poelsan bayilerinin kullanımına sunuldu.

Detaylı Ürün Arama, Online Stok Durumu, Sipariş Takibi, 3D Secure Sanal Pos ile Kredi Kartı Ödemesi gibi birçok özelliği içinde barındıran B2B sipariş sistemi, Poelsan bayileri’ne birçok yeniliği beraberinde getiriyor.


akademi-post-sablon-2-1280x1280.jpg

17 Ağustos 2022

Poelsan’dan Çalışanlarına İngilizce Eğitim!

Poelsan sürekli gelişim sloganıyla ekibine yeni bir artı katarak çalışanlarının İngilizce eğitim almalarını sağlıyor.

Çalışan eğitimine verdiği önemi her zaman hisse מּiren Poelsan, Mütercim-Tercüman Oğuz Buruk’u ekibine dahil ederek çalışanlarının İngilizce eğitimlerine katkı sağlıyor. Çalışanların seviyelerine göre sınıflar belirlenirken, eğitim takvimine göre haﬞ anın 2 günü İngilizce eğitimlerine zaman kaybetmeden başladılar.

 


csm_victory160_A4_00001_web_181b17039c.jpg

17 Ağustos 2022

Poelsan, Yeni Teknoloji Ekipmanlarla Büyümeye ve Gelişmeye Devam Ediyor!

Üretim Biriminin mevcuttaki makine parkuruna Yeni Teknoloji Enjeksiyon Makineleri takviyesi yapıldı.

Makine parkuruna yeni eklenen ve modernize edilen makine/ekipmanları ile yıllık yaklaşık 33 bin ton plastik işleme kapasitesine çıkması hedeflenerek üretimlerin hız kesmeden devam etmesi amaçlanmaktadır.


kosta-rika-export-2-1280x1280.jpg

17 Ağustos 2022

Poelsan Kosta Rika’ya İlk İhracatını Gerçekleştirdi

Poelsan, Orta Amerika ülkesi olan Kosta Rika’ya ilk ihracatını gerçekleştirerek ihracat yapılan ülke sayısını artırmaya devam ediyor.

Poelsan uluslararası Pazar payını artırarak hedeflerini gerçekleştirmeye deva ediyor. Türkiye’nin en büyük Pazar payına sahip olan Poelsan, 6 Kıta’da 75’in üzerinde ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.


20220630_142558-1280x960.jpg

17 Ağustos 2022

Poelsan’dan Peru’ya Ziyaret

Poelsan, Peru da bulunan en büyük ihracat iş ortağı IEASTA firması ve alt bayilerine ziyaret gerçekleştirdi.

Yurt Dışı Satış Bölge Müdürü Rambod Arang, ihracat iş ortağımız olan IEASTA firması sahibi Tolga Deveci’yi iş yerinde ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.

 


poel_sm_harvest_fest22-1280x1280.jpg

17 Ağustos 2022

Hasat Bayramı Kutlu Olsun

Üretim ve verimliliğin artmasında alın teri olan çiftçilerimizin Hasat Bayramını kutladık!

Bir yıllık çalışma ve çabaların karşılığının alındığı, bereketin ve bolluğun simgesi olan geleneksel Hasat Bayramı 26 Temmuz’da kutlandı.


ani-muzesi-2022-1280x853.jpg

6 Temmuz 2022

Kurucumuz Yaşar DAĞDELEN ‘in vefatının 2. yılında açılışını gerçekleştirdiğimiz Yaşar DAĞDELEN Anı Müzesi’ni ziyaret eden başta değerli büyüklerimize ve tüm Poelsan Ailesine gönülden teşekkür ederiz.

“İnsanlar Eserleriyle Yaşar”


yd_web_banner_580_2-1.jpg

6 Temmuz 2022

Kurucumuz, Sayın Yaşar DAĞDELEN’i aramızdan ayrılışının 2. yıl dönümünde saygı, sevgi, rahmet ve minnetle anıyoruz.

“İnsanlar Eserleriyle Yaşar”

Gerçekleşen hayaller kadar hafızalardaki hatıralar ve değerlerdir kalıcı olan…

Henüz genç yaşta başarıyı hedefleyen Yaşar Dağdelen’in Samsun’dan doğarak dünyaya açılacak global bir marka yaratma hayali ve bunu gerçekleştirebilecek azmi ve heyecanı vardı.

12 yaşında torna tesviyeci çırağı olarak iş hayatına atılan Yaşar Dağdelen, iş zekası, vizyonerliği ve girişimci ruhu sayesinde 75 m2’ lik atölyeden başlayarak bugün 75 ülkeye ihracat yapan Poelsan markasını yaratmayı başardı.

Sektöründe ilkleri gerçekleştiren Poelsan, Yaşar Dağdelen’in hedefleri ışığında yerelden ulusala, ulusaldan küresele uzanan güçlü ve sürdürülebilir bir dünya devi olma yolunda kararlılıkla ilerliyor.

Vefatının ikinci yılında Yaşar Dağdelen’i saygı ve rahmetle anıyoruz.

-Poelsan Ailesi-


TSE-TETKIK-1280x749.jpg

24 Ocak 2022

TSE Tetkiklerimizi Başarıyla Tamamladık

Poelsan, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Belgelendirme Başkanlığı tarafından 18-20 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen TS EN ISO 9001:2018 Kalite Yönetim Sistemi dış tetkik sürecini başarıyla tamamladı.

Tetkik, Poelsan merkez ofis Eğitim Salonu’nda açılış toplantısı ile başladı. Toplantıya; Poelsan İcra Kurulu Üyesi Hakan Dağdelen; İcra Kurulu Danışmanları Sinan Turgut, Hakan Yılmaz, TSE Baş tetkikçisi Ebru Bali, TSE Tetkikçisi Arslan Karaköse ve Poelsan birim yöneticileri katıldı. 3 gün süren çalışmalar sonucunda sürece ilişkin kapanış toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan TSE Baş tetkikçi Ebru Bali; Poelsan Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de kaliteye yönelik gerekli farkındalığın oluştuğunu gözlemlediklerini belirterek “Yapılan tetkiklerde personelin bu süreci önemsediğini ve farkındalığını gördük” dedi.

İcra Kurulu Üyesi Hakan Dağdelen ise tetkik heyetine teşekkür ederek yapılan değerlendirmelerin kendileri açısından faydalı olduğunu, bundan sonraki süreçte de kalite ve iyileştirme faaliyetlerine devam etmekte kararlı olduklarını dile getirdi.Poelsan

İletişim Bilgileri

Çalışma Saatlerimiz Haftaiçi 08.00 – 18.00
+90 (544) 366 69 64

+90 (362) 266 75 24

+90 (362) 266 77 51

www.poelsan.com

poelsan@poelsan.com

Sektöründe Dünya Markası

75 Ülkede 550 Noktadayız…

Sizlerin Fikirleri Önemli

Müşteri Memnuniyeti Anketi

Sosyal Medya

Aktivitelerimizi Takip Edin

Fuarlar,Ürünler ve birçoğu Sosyal Medya Hesaplarımızda.